Znakowanie

 

Wspomaganie naszych Klentów w decyzjach dotyczących wyboru rodzaju znakowania, jego formy i wyrazu należy do jednej z naszych specjalności. Każda z technik nadruków ma swoją specyfikę, zalety i wymagania.

Wiemy co i wiemy jak doradzić, żeby nadać wybranemu przez Ciebie produktowi indywidualny szlif, który efektownie zwieńczy całość pomysłu na prezent.

Wykonanie Twojego pomysłu przekazujemy doświadczonym profesjonalistom w naszej drukarni. To oni z pomocą nowoczesnego wyposażenia i kilku linii produkcyjnych składających się ze zautomatyzowanego parku maszynowego są w stanie zapewnić wysoką jakość i sprawne wykonanie znakowania. Największa zaleta takiego rozwiązania? Nasi Klienci nie muszą się o nic martwić. Dostają od nas to czego oczekują, w odpowiednim terminie i w uzgodnionej jakości.

Metody znakowania:


Sitodruk
Tampodruk
Druk transferowy
Grawer laserowy
Haft
Tłoczenie
Trawienie
Doming (trójwymiarowa naklejka żywiczna)
Fototransfer cyfrowy

Jak wybrać najlepszą metodę?

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia i wiedzy naszych specjalistów.

zadaj pytanie>
Metody znakowania:

Sitodruk: Bardzo szerokie możliwości stosowania tej techniki sprawiają, że jest ona jednym z najbardziej powszechnych rodzajów znakowania upominków. Najlepiej sprawdza się na produktach, które charakteryzują się płaskimi powierzchniami, czy to tekstylia takie jak torby, ubrania, parasole, czy drewniane pudełka. Technologia: Produkty znakuje się przeciskając farbę przez specjalne sito (stąd nazwa technologii) w odpowiednio przygotowanej ramie – bezpośrednio na drukowane podłoże.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Tampodruk: Równie popularna jak sitodruk metoda umożliwiająca znakowanie w szczególności małowymiarowych produktów, takich jak breloki, latarki, biurowe akcesoria, mała elektronika. Zaletą tej techniki jest możliwość stosowania jej na prawie każdego rodzaju powierzchni, w tym na powierzchniach nieregularnych i nierównych, m.in. na metalu, szkle, tworzywach sztucznych. Jeśli trzymasz w ręce długopis reklamowy to jest on najprawdopodobniej oznakowany właśnie za pomocą tampodruku. Technologia: Stempel, zwany tamponem, przykładany jest do specjalnie naświetlonej matrycy z farbą. Następnie odbity obraz, tampon/stempel przenosi na odpowiednio przygotowaną powierzchnię znakowanego przedmiotu.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Druk transferowy. Technika ta spotykana jest najczęściej w realizacji skomplikowanych wzorów z dużą ilością detali. To nie bez znaczenia, bo zaletami druku transferowego są trwałość kolorów i duża precyzja odwzorowania. Polecamy szczególnie do parasoli i wyrobów tekstylnych, jak na przykład koszulki. Technologia: wzór, wydrukowany metodą sitodruku na papierze termicznym, przenosi się za pomocą prasy transferowej na znakowane podłoże.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Fototransfer cyfrowy. Technika ta jest doskonałą propozycją dla tych, którzy szuka ją możliwości umieszczenia na tekstyliach zdjęć, cieniowanych grafik, czy dowolnych kompozycji kolorystycznych. Fototransfer może być także opcją do realizacji niskich nakładów, ze względu na stosunkowo niskie koszty przygotowania produkcji. Polecamy szczególnie do wyrobów tekstylnych. Technologia: Obraz, wydrukowany cyfrowo na papierze termicznym, przenosi się za pomocą prasy transferowej na znakowane podłoże.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Fototransfer sublimacyjny. Technika ta pozwala na oznakowanie (wielokolorowa grafika, zdjęcia) białych tkanin poliestrowych. Szczególnie polecana do druku odzieży sportowej oraz białych parasoli. Technologia: Projekt nadrukowany na specjalnym papierze przy użyciu tuszu sublimacyjnego, przenosi się za pomocą prasy transferowej na tkaninę.

Grawer laserowy. Tę technikę cechuje elegancja wykonania, ponieważ jej efekt to o kilka tonów ciemniejsze (lub jaśniejsze, w zależności od materiału) delikatne wgłębienia zgodne z projektem. Zaletą grawerowania laserem jest niezwykła precyzja przy odwzorowaniu szczegółowych obrazów i powtarzalność efektów. Grawer można stosować na różnego typu powierzchniach, także zakrzywionych. Wykonuje się go z reguły na niewielkich powierzchniach; podłoża najczęściej wybierane do grawerowania to metal, drewno, porcelana, tworzywa sztuczne, skóra. Technologia: sterowana komputerowo wiązka lasera wypala projekt w znakowanym podłożu.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Haft. To technika umożliwiająca wyraźne oznakowanie praktycznie wszystkich rodzajów tekstyliów, takich jak na przykład ręczniki, koszulki, bluzy polarowe, czapki, itd. Haft gwarantuje efekt pełen charakteru i charyzmy, jest również uważany za niebanalną i luksusową technikę wykończenia produktów. Technologia: komputerowo sterowana igła z nicią haftuje wybrane powierzchnie. Możliwość zastosowania do 10 kolorów w jednym hafcie.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Tłoczenie. Jeśli twój wybór padł na prezenty wykonane ze skóry ekologicznej lub naturalnej, to tłoczenie może być alternatywą dla graweru laserowego. Tłoczenie daje bardzo dyskretny efekt, chyba że wybierzesz tłoczenie w kolorze, co sprawi, że na pewno się wyróżnisz. Technologia: znakowana powierzchnia jest poddawana precyzyjnej mechanicznej deformacji za pomocą stempla o przygotowanym kształcie.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Trawienie. Proces polegający na elektrolitycznym trawieniu w metalowych elementach zaprojektowanego wzoru. Zaletą metody jest możliwość otrzymania bardzo trwałego oznakowania.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Doming (trójwymiarowa naklejka żywiczna). To technologia zwracająca uwagę. Jej efekty są przyjemne w dotyku i miłe dla oka. Dzięki pokryciu przezroczystą i elastyczną warstwą żywiczną, logo na długo zachowuje barwy i jest odporne na uszkodzenia. Takie rozwiązanie można z powodzeniem stosować np. na uchwytach parasoli. Technologia: Wydrukowaną nalepkę zalewa się syntetyczną żywicą, która wywołuje efekt trójwymiarowego obrazu. Obraz przykleja się w wybrane miejsce na produkcie.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

Druk na ceramice:

Nadruk bezpośredni – nadruk do 6 kolorów; niskie koszty druku, odporność nadruku na mycie w zmywarce.

Nadruk „magiczny” – wybrane logotypy pojawiają się pod wpływem ciepła, idealny dla motywów w pełnych kolorach; zmywanie ręczne.

Nadruk kalkomanią – duża powierzchnia reklamowa, możliwość personalizacji; nadruk odporny na mycie w zmywarce.

Grawer - efekt logo 3D; możliwość barwienia wygrawerowanej struktury.

Chcesz wiedzieć więcej? zadaj pytanie>

FORMULARZ KONTAKTOWY